T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAHÇELİEVLER - Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi

Haberler

Ara

Prof. Dr. Ayhan Çitil Konferansı 

Ara

İSBUF 2018 (İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi Ulusal Forumu) Türkiye´nin bir çok şehrinden gelen lise öğrenclerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Etkinlikte Sanat, Spor, Ekonomi, Çevre ve Enerji, Eğitim başlıkları altında üç gün boyunca oturumlar düzenlendi.

Ara

Ara

Ara

Ölüm Sanat ve Mekân Sempozyumu´nun dokuzuncusu, 31 Ekim - 1 Kasım 2018 tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Bomonti Kampüsü´nde yapıldı. Sempozyum çerçevesinde Dücane Cündioğlu´nun -Bir Felsefi Sorun Olarak "Tanrısal"- başlıklı konuşmasını dinlemek için biz de oradaydık. 

Kas

Kas

Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi olarak E-twinning ve AB projeleri kulubünün bir faaliyeti olarak İstanbulun çeşitli noktalarına düzenli olarak yapmayı planladığımız biskilet turlarının ilkini 04.11.2018 tarhinde Havacılık Müzesi, Florya Atatürk Ormanı ve Yeşilköy istikametine gerçekleştirdik. 40 kadar öğrenci ve 7 öğretmen ve idarecinin katıldığı bisiklet turunda öğretmen ve öğrenciler unutulmaz anlar yaşadılar. Tur süresince bizlere sürüş güvenliği konusunda yardılarını eksik etmeyen Küçükçekmece Bisiklet Kulübünün değerli üyelerine teşekkür ederiz. 

Ekm

Saraybosna´daki kardeş okulumuz Druga Gimnazija´ya 21-25 Ekim 2018 tarihleri arasında bir ziyaret gerçekleştirdik. Okul Müdürümüz Hüseyin Sarı ve Druga Gimnazija Müdürü Seyit Alibegoviç kardeşlik sözleşmesini imzaladılar. Bosnalı kardeşlerimize samimi misafirperverlikleri ve bizim için hazırladıkları gezi programları için teşekkür ediyor iade-i ziyaretlerini sabırsızlıkla bekliyoruz. 

Ekm

Türkiye Bisikletliler Derneği Başkanı sayın Murat Suyabatmaz, bisikletin toplumdaki yeri, bisiklet kullanımının insan ve toplum sağlığı ve ülke ekonomisi bakımından faydalarına değindi. Avrupa´da ve dünyanın diğer bölgelerinde bisiklet kullanımı hakkında genel bir bilgilendirmede bulundu. 

Ekm

Eyl

Bu yıl İLK DERS konuğumuz Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca olacaktır. Sizleri de bekliyoruz. 

Eyl

Ağu

Üniversite Sınav Sonuçları

May

Fransa´da yaşayan soydaşlarımızın Anavatanla bağlarını güçlendirme projesi çerçevesinde müzik grubumuz ve folklor ekibimizle Bischwiller okul aile birliği derneklerinin davetlisi olarak 23 Nisan´da Fransa´daydık. Okul Müdürümüz Hüseyin Sarı liderliğinde Bischwiller Beledyesi ve Starsbourg konsolosumuzu ziyaret ettik. 

 

May

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okulumuz tarafından düzenlenen Kudüs Sempozyumunda Prof. Dr Vahdettin Engin ve öğrencilerimiz konuşma yapacaklar.