T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAHÇELİEVLER - Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi

Haberler

Mrt

Millî Eğitim Bakanımız Sn. Mahmut Özer, 2 Mart 2022 günü tüm sosyal bilimler liselerinde kurulacak "Atatürk Kitaplıkları"nın tanıtım programı için geldiği okulumuza bugün bir ziyaret daha gerçekleştirdi. 

Mrt

Nevruz Bayramı

Mrt

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan Eğitimde İş Birliği Protokolü kapsamında 68 ildeki 92 sosyal bilimler lisesinde  kurulacak olan "Atatürk Kitaplığı"nın ilkinin açılışı okulumuzda gerçekleştirildi . 

 

Mrt

14 Şubat Tarihli Bakanlık kararnamesiyle okulumuza müdür olarak atanmış olan Sn. Mehmet Kurtay 17 Şubat günü eski okulu Samiha Ayverdi Anadolu Lisesinde yapılan veda töreninin ardından okulumuza merhaba dedi. Hayırlı olması dilekleriyle kendisine hoşgeldin diyoruz. 

Şbt

11-12-13 Şubat 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan III. SOBİL CELSE etkenliğimize davetlisiniz.

Ara

Konferans

Ara

 

Okul müdürümüz Durmuş Çelikten ve Marmara Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt'un imzası ile işbirliği protokolü yapıldı.

Eyl

Okulumuz 14.Dönem Öğrencilerinin 2021 ÖSYM YKS Sınavı sonuçları Başarılarımız Bölümüne Eklenmiştir. 2014ten itibaren tüm sonuçları ilgili bölümde görebilirsiniz. 

Şbt

Okulumuz Sinema Kulübünün hayali gerçek oldu. Okulumuzun artık 80 kişi kapasiteli bir cep sineması var. Sinema kulübünün talebini değerlendiren Müdürümüz Hüseyin Sarı bütün imkanları seferber ederek sinema salonu inşa etmeye girişti. Duvarları ısı ve ses yalıtım malzemesiyle kaplanan ve klima tertibatı kurulan salona Yücel Çakmaklı Sinema Salonu ve Atölyesi ismini verdik. Değerli Velilerimiz Bitlis Valisi Oktay ÇAĞATAY ve Marmara Üniversitesi Genel Sekreteri Murat ARISAL'a katkıları için teşekkür ediyoruz. 

May

Yolu Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinden (SOBİL) geçen tüm dostlarımız davetlidir.

May

12. Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu Trabzon´da gerçekleştirildi. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen 21. Yüzyıl İnsanlık Tehditleri konulu sempozyumda okulumuzu Aydın Demirtaş´ın danışmanlığında Zeynep Sinem Saban "Teröre Karşı Mücadelede Sosyal Bilimlerin İmkanları" konulu sunumuyla temsil etti. 

Mrt

Erasmus + projelerimiz devam ediyor. 

 

http://www.visuallyimpairedmentallysighted.com/

Şbt

Pangea Sobil Sanat Günleri 7 farklı atölye ve 160 katılımcı ile okulumuzda gerçekleştirilecektir. Daha geniş bilgi ve katılım için www.pangeasanat.com

Ara

Prof. Dr. Ayhan Çitil Konferansı 

Eyl