T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAHÇELİEVLER - Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi

Duyurular

May

May

May

"We are in SOS Mode: Let's Save Our Schools" adlı E-Twinning projemizin bir etkinliği olarak düzenlediğimiz Çevre Günümüz 16 Mayıs 2023 tarihinde çeşitli etkinlikler ile okulumuzda gerçekleştirilecektir. Bu proje ile öğrencilerimiz sürdürülebilirlik nedir, neden önemlidir ve sürdürülebilir okulların nasıl olmalıdır konularında hem bilgilenecek hem de aktif olarak öğrenecektir. 

 

 

Environment Day, which we will organize as an event of our E-Twinning project called "We are in SOS Mode: Let's Save Our Schools", will be held in our school on May 16, 2023 with various activities. With this project, our students will both be informed and actively learn about what sustainability is, why it is that important and how sustainable schools should de.

May

Okulumuz 9. sınıf öğrencilerine ve siz değerli velilerimize IBDP hakkında merak ettiğiniz her şeyi sorabileceğiniz bir toplantı hazırladık.

 

We have organized a meeting for the 9th-grade students of our school and you, our esteemed parents, where you can ask everything you want to know about IBDP.

Nis

Mrt

Ock

Ara

Ara

Osmanlı Türkçesi ve  Felsefe sınav tarihleri   güncellendi

Kas

Ekm

Ekm

Okulumuzun 2022-2023 eğitim -öğretim yılı okul aile birliği toplantısı 20 Ekim 2022 saat 16:00'da Okulumuzun konferans Salonunda olacaktır.Tüm velilerimiz davetlidir.

Ağu

Tüm evraklar doldurulmuş şekilde kayda gelinecektir.

Haz

2022-2023, 2023-2024 yıllarında okulumuzda IBDP programında eğitim alma hakkı kazanan öğrencilerimizin listesidir. Hayırlı olmasını diliyoruz. 

Liste alfabetik sıraya göre hazırlanmıştır. Sııflar daha sonra belirlenecektir. 

Nis

Değerli Velilerimiz, Sevgili Öğrenciler,

IB Diploma Programi basvurulari 23 Mayis Pazartesi gününe kadar devam edecek olup 25 Mayıs Çarşamba günü sabahı saat 09.30 da İngilizce Yazili Sinavi, ayni gün saat 13.00 da Türk Dili ve Edebiyati Yazili Sinavi ve 26 Mayıs Perşembe günü ise 10:00-15:00 saatleri arasında İngilizce ve Türkçe mülakatları yapılacaktır. Visual Arts kombinasyonu seçmeyi düşünen  öğrenciler için ise 27 Mayıs Cuma günü 10:00-12:00 saatleri arasında yetenek sınavı yapılacaktır.