T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAHÇELİEVLER - Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi

Haberler

Haz

Haz

Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi IB Diploma Programına Kasım 2025 dönemi için başvuran aday öğrencilerin, IBDP Kabul komisyonu tarafından değerlendirilme süreci tamamlanmıştır. Asil ve yedek liste bugün (02/05/2023) tarihinde saat 15.00 da okulumuz web sayfasından ilan edilecektir.

İlgililere duyurulur.

The evaluation process of the candidate students who applied to Prof. Dr. Mümtaz Turhan Social Sciences High School IB Diploma Program for the November 2025 term has been completed by the IBDP Admissions Commission. The main and reserve list will be announced on our school website today (02/05/2023) at 15.00.

It is announced to the concerned.

May

May

May

May

Bugün okulumuz bisiklet takımı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramı haftasını, Küçükçekmece gölüne tur düzenleyerek kutladı.

Today, our school's cycling team celebrated the May 19th Commemoration of Atatürk, Youth and Sports Day week by organizing a tour to Küçükçekmece lake.

May

May

SOBILEX etkinliği Istanbul Sosyal Bilimler Lisesinin düzenlediği ve IBDP 10. sınıf öğrencilerinin Bilgi Kuramı Dersi kapsamında hazırlanan bir sergidir. Buna göre öğrenciler gerçek dünyada karşımıza çıkan ya da çıkabilecek 3 objeyi esas alarak seçtikleri soru ile bağlantı kurarak bilgiye dair yolculukları hakkında farkındalıklarını arttırdılar. Öğrencilerimiz bilgi edinirken kullandığımız yöntem ve araçların edindiğimiz bilgi üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu sorguladılar.

May

May

May

May

May

May

May